Živorenie začalo ...

Autor: Ján (Yan) Babej ml | 11.12.2011 o 12:17 | Karma článku: 6,35 | Prečítané:  1101x

Každý deň pribúda na Slovensku min. jeden ďalší chudobný človek, zatiaľ kým "najvyšší" si vo svojich vilách pripíjajú drahým šampanským s úsmevom od ucha k uchu. Podarilo sa. Sofistikovaná tranformácia spoločnosti im vyšla na výbornu a vyplienená krajina opäť v tichosti dúfa v nejakého ozajstného bojovníkova za ich práva...

Slovo sociálny viď slovník: spoločenský, týkajúci sa hmotného zabezpečenia jedinca v spoločnosti.

To momentálne neguje veľa strán, v dôraznosti na najväčšie strany používajúce slovo "sociálny" v rôznych tvaroch v každej vete svojho príhovoru, na tlačovkách. Divadielka v politických reláciach dokážu oklamať mnohých, no nie všetkých.... aj keď si v priamom prenose pomaly skočíte do vlasov, na konci si podáte ruky a idete na obed.

Páni politici, zoberte prosím do partie pána K. z LOZ, nech už netrápi lekárov a hlavne pacientov. Páni doktori ale aj všetci chystajúci protesty si uvedomte jedno, odbori za vás nebojujú. Budú vás burcovať, skákať pri vás na námestiach, držať hanebné transparenty tľapkajúc vám plecia, no v krajných možnostiach prídete o prácu iba vy. A jedine čo dosiahnete bude vyššia nezamestnanosť. Všetci máme právo bojovať za zlepšenie svojich podmienok na život to áno, ale v dnešnej dobe to vyznieva skôr ako vydieranie. Ale opakujem je to iba dôsledok stavu v republike.

Náš politický-ekonomický-sociálny alebo akýkoľvek systém sa dá porovnať s hojdačkou. V strede je pevná časť štát a ten rôznymi spôsobmi stále zvýhodni istú časť ľudí. Ak to výjde, lekári sa pripoja k strane hojdačky, ktorá je vo vzduchu. Na zemi ostane ta ťažšia(väčšia) časť zastrešujúca zvyšok obyvateľov. Rovnováha neexistuje... Existuje však taká veta: "raz si hore, raz si dole". Prečo sú však stále ¾ dole? Začiatok búrenia všetkého obyvateľstva spôsobí zlomenie hojdačky resp. pád celého systému. Systém však stále bude zvýhodňovať iba niektorých jedincov. Pracujúci odvádzajúci dane zarobí menej peňazi ako občan žijúci zo sociálnych dávok oháňajúci sa stále, že jeho práva sú poškodzované. O čom potom sociálny štát je?

Teraz budem aj oponovať sloganom jednej strany. Koľko by ostalo zamestnávateľov v krajine, ak by bola minimálna mzda 600eur (chápem však vašu myšlienku)? No prvoradé by bolo podľa mňa rapídne dvihnúť životné minimum, zabezpečujúce rodinám aspoň aký-taký štandard. Ja nemyslím len na pracujúcich (ktorých je stále menej) ale všeobecne na rodiny, v ktorých žijú aj tí vaši pracujúci.

Viete však priatelia aký je rozdiel medzi nami a nimi (politikmi)?! Približne zanedbateľných 4000 eur mesačne.

 

Ako bude ďalej? Tak ako vždy:

"čas ukáže"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami (Komentár Máriusa Kopcsaya)

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Férové, ale drsné ultimátum z USA (Schutzov týždeň)

Prečo je balvanom v oku ten iliberál, ktorý nevládne?

Blog prezidenta SZĽH

Silné reči hokej nespasia

Spor Lintner vs. Krajči ukázal, aké zbytočné sú silné reči veľkých chlapcov.


Už ste čítali?