Sen všetkých investorov

Autor: Ján (Yan) Babej ml | 30.12.2011 o 13:56 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  876x

Je to 5 najhoršia krajina z EÚ v oblasti vnímania korupcie... Sú tam vyššie dane ako v Českej republike, ba dokonca vyššie ako v zadĺženom Grécku... Ochrana investorov je tam taktiež alarmujúca...

Silnou stránkou v úvode spomínaného Slovenska, je extrémna jednoduchosť ako začať podnikať. O tom by vám vedeli hovoriť poškodení internetových eshop stránok, ktoré si nesplnili svoje povinnosti alebo tu máme cyperské spoločnosti s nevystopovateľnými majiteľmi. V oboch prípadoch ide o podvod a okamžite by mali ísť títo podvodníci za mreže. Najčerstvejším je však prešľap Slovenskej národnej galérie. Ich nová www stránka ma zmiatla svojou jednoduchosťou, ale za kvalitu sa platí (25 tisíc eur). Koľko naozaj z rozpočtou ministerstiev ide tam kde má? Jednoducho tu smrdí podvod a podania na začatia trestných stíhaní by mali len tak lietať... Bude niekto niesť následky? Určite nie, pretože úrady/ministerstvá uzatvorili veľmi "výhodné" miliónové advokátske zastúpenia.

Sme štátom, ktorý nedokáže garantovať svojím občanom v určitých prípadoch ani to životné minimum. Koncoročné odmeňovanie pre manažérov, politikov a vysokých úradníkov však funguje bezchybne. Je to výsmech do tvári občanov. Umelo tlačené ceny nahor im nahrávajú do karát. Odmena vo výške niekoľko mesačného platu obyčajného robotníka im dúfam postačí. Odmeny už nie sú v týchto kruhoch podnetom za dobre odvedenú prácu ale pravidlom.

A čo sa týka situácie vo svete, niekdajšiu akúsi neviditeľnú ruku na trhu už dnes dokážeme pomenovať konkrétnymi menami osôb či veľkých korporácii. Špekulantov vo svete pribúda a nám obyčajným ľuďom ostáva len čakať, kým si opäť niekto spoza atlantiku "prdne" a my budeme platiť znova väčšie ceny za kovy, palivá, atď. Amerika je labilná, nesie ku dnu pomaly všetko aj z EÚ.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?