Alfa samci

Autor: Ján (Yan) Babej ml | 24.9.2011 o 13:39 | (upravené 24.9.2011 o 19:59) Karma článku: 6,47 | Prečítané:  991x

Som za zmenu politickej rubriky na novú biznis rubriku. Očakávali ste zmenu po júnových voľbách?? - Ja nie! Stále, už aj veľa rokov dozadu išlo a pôjde len o vyčleňovanie tzv. alfa samcov, ktorí si napĺňajú svoje vrecká na úkor nás všetkých.

Bol to zámer??

-zmeny v ohľadoch na živnostníkov....(úplne ste ich zničili)

-sociálne novelizácie a zákony....(pracujúcich žmýkate a neprispôsobivým platíte všetko od bývania cez pričasto používanom slove "šetrenie" aj luxusné prídavky)

-búria sa vám lekári, učitelia....(dva piliere dobre fungujúceho štátu)

-zvyšovanie nezamestnanosti....(a my ideme veselo prepúšťať učiteľov? viď. 1.)

1.Niekto sa pred pár mesiacmi vyjadril, že sa dokážu vytvoriť tisíce nových pracovných miest vo verejnej správe. Hrám sa s myšlienkou, načo nám je taký počet uradníkov, manažérov a pod.? Čo chcú za chvíľu riadiť keď už nebude pomaly čo? Ak chceme prepúšťať v niektorých sférach a tým vlastne šetriť peniaze, hovorím jednoznačne áno. Súhlasím s prepustením pár učiteľov, ktorích je v niektorých obciach nadpočet, no skôr som za globálne zníženie počtu administratívnych pracovníkov jednotlivých úradov, súdov a ministerstiev. Je to možno tvrdo povedané, ale s rukou na srdci by mali všetci títo ľudia uznať, že nevytvárajú štátu žiadne hodnoty. Poberajú však platy rádovo v stovkách eur. SAmozrejmosťou by bolo zníženie počtu poslancov NR aspoň na 120 a nevyplácanie peňazí z verejných financií neprispôsobivým občanom, využívajúcim právny systém len vtedy keď to oni potrebujú. Ak si tieto jednotlivé zložky spočítame, výjde nám číslo za ktoré by sme mohli dvihnúť platy učiteľom, lekárom, sestričkám a pritom nemusieť uskutočniť hromadné prepúšťanie v ich radoch.

Venujme sa teda tomu dôležitému! Poupratujme si na svojom trávniku a potom venujme polovičku televíznych správ nenásytným Grékom, ktorí svoju situáciu už nadslnko jasne nezvládnu. Doma máme úplný bordel a ten treba dať do poriadku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zomrel Gene Cernan, posledný muž, ktorý kráčal po Mesiaci

Cernan strávil na povrchu Mesiaca 73 hodín. Astronaut mal slovensko-českých predkov.

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Dopravca končí koncom januára.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.


Už ste čítali?